Velikost textu  

Kalendář aktivit

«    listopad 2019    »
PÚSČPSN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Novinky

21.února 2013
Akce pro dialyzované a transplantované
21.února 2013
Již nyní plánujeme se Společností dialyzovaných a transplantovaných setkání dialyzovaných pacientů a pacientů v predialýze. Toto setkání se uskuteční 15. června v Praze. Více informací zveřejníme zde.
AKCE PRO PACIENTY

starší novinky

Příběhy

Díky domácímu léčení se mohu starat o svou rodinu

Paní Alena, mladá maminka šestiletého Matěje, se od dětství léčila s cukrovkou. K tomuto už samo o sobě nepříjemnému onemocnění se postupem času přidaly komplikace v podobě chronického selhání ledvin. Bylo nutné zahájit léčbu dialýzou. Alena musela náhle řešit problém, jak skloubit každodenní péči o syna se svou léčbou.
Po zvážení všech okolností se rozhodla pro peritoneální dialýzu. Tato metoda jí umožnila léčit se v pohodlí domova a současně se o syna dál starat, aniž by musela několikrát týdně pobývat v nemocnici na hemodialýze. Další významné rozhodnutí přišlo po dvou letech léčby peritoneální dialýzou. Alena se zařazení na čekací listinu pro transplantaci ledviny dlouho obávala – opět by to znamenalo odloučení od Matěje, obávala se také dalších možných zdravotních komplikací. Nakonec se však rozhodla a do transplantačního programu se přihlásila. Po roce podstoupila již čtyřiatřicetiletá máma úspěšnou operaci a nyní se může opět naplno věnovat dnes již devítiletému synovi. „Za možnost léčit se doma jsem opravdu moc vděčná. Nedovedu si představit, jak bych péči o syna zvládala, kdybych musela několikrát týdně dojíždět do nemocnice. Domácí dialýza mi celý proces léčby výrazně usnadnila,“ vzpomíná Alena na jedno z nejnáročnějších období svého života.

I s dialýzou mohu úspěšně realizovat svůj sen

Pětačtyřicetiletý Václav, úspěšný podnikatel, o svém chronickém onemocnění ledvin nejdřív vůbec nevěděl. Zlom v jeho životě nastal, když mu ledviny náhle selhaly a bylo nutné akutně zahájit hemodialýzu. S pomocí zdravotnického týmu se Václavovi podařilo srovnat se s novou, nečekanou situací a za několik týdnů, po pečlivém uvážení, se rozhodl pro peritoneální dialýzu. Jeho důvody byly jasné – potřeboval se naplno věnovat své profesi a jen tato metoda mu to umožňovala. „Součástí mé práce jsou i časté služební cesty do zahraničí, takže po možnosti peritoneální dialýzy jsem takříkajíc skočil. Umožnila mi udržet se na špičce v mé oblasti podnikání a zachovat si nezávislost,“ doplňuje Václav, jemuž byla po čtyřech letech s dialýzou úspěšně transplantována ledvina.

Domácí dialýza mi vrátila šanci na kvalitní a plnohodnotný život

Pan František, důchodce s chronickým onemocněním ledvin, se již dlouhou dobu léčí u nefrologa. Po řadě let dospěl do nezvratného stadia chronického selhání ledvin. František měl však díky intenzivnímu kontaktu s lékařem dostatek informací i času promyslet si, jak v léčbě dál postupovat.
Vybral si peritoneální dialýzu, a to hned z několika důvodů: „Jako důchodce chci trávit co nejvíc času se svou rodinou. Žijeme všichni pohromadě v rodinném domku. Proč bych se měl pobytem v nemocnici připravovat o radost z vnoučat, když si s tou hadičkou poradím sám? Navíc, já fakt nemám rád nemocnice. A jehly už vůbec ne.“ Díky predialyzační péči byl panu Františkovi včas zaveden katétr pro peritoneální dialýzu bez nutnosti přechodných hemodialýz. Zprvu se léčil ručními výměnami. Po dvou letech však došlo k dalšímu poklesu zbytkové funkce ledvin. Tehdy už sedmasedmdesátiletý pacient ale obsluhu přístroje pro automatizovanou peritoneální dialýzu bez problémů zvládl, a léčí se tak dodnes. „Protože nejsem fixovaný na jedno místo, můžu s rodinou jezdit i na chalupu, kde to mám tak rád,“ dodává pan František.


<< Zpět na úvodní stránku

Copyright © 2013 Baxter CZECH spol. s r. o. Všechna práva vyhrazena
Podmínky užívání www.domaci-dialyza.cz     Legal Disclaimer     Privacy     Linking Disclaimer
kontakt: info@domaci-dialyza.cz